Szybkie, wydajne ładowarki do akumulatorów żelowych.

Akumulatory żelowe charakteryzują się wysoka trwałością. Jednak aby zapewnić bezawaryjną eksploatację przez wiele lat należy zadbać i odpowiedni sposób ładowania, przy użyciu zautomatyzowanych prostowników.

Ładowarki do akumulatorów żelowych można w obecnej chwili kupić praktycznie w każdym większym sklepie. Dobre ładowarki to połowa sukcesu na drodze do utrzymania akumulatora w dobrej kondycji.

Do akumulatorów bezobsługowych stosować należy ładowarki automatyczne, z elektronicznym ograniczeniem prądu ładowania oraz sterowaniem napięciem ładowania na poszczególnych etapach. Błędem jest zastosowanie starego prostownika samochodowego znalezionego w garażu, ponieważ taki prostownik najczęściej nie zapewnia automatycznej kontroli parametrów ładowania.

Użytkownikom posiadającym rozmaite akumulatory żelowe i potrzebują konkretnego sprzętu do ich naładowania polecane są ładowarki automatyczne, które dodatkowo są uniwersalne i da się za ich pomocą ładować praktycznie wszystkie rodzaje akumulatorów. Taki sprzęt to nie tylko bezpieczeństwo konserwacji, ale również znaczna oszczędność na ogólnych kosztach zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.